Share
Go down

Ród Rockers [Budowa]

on Nie Paź 07, 2018 3:01 pm

Rockers


"Graviora Manent"
(Najgorsze dopiero nadejdzie)


ZAŁOŻYCIEL:
Frank Rockers

DZIEDZIC:
Massimo Rockers

DRZEWO GENEALOGICZNE

HISTORIA:
Ród Rockers nie należy do najstarszych rodów czystokrwistych, czy też do tych, które najbardziej się wychylają w świecie magicznym. W czym tkwi więc ich niezwykłość? Przede wszystkim w tym, że zawierają w większości bardzo korzystne małżeństwa, które skutkują umocnieniem gałęzi ich dużej rodziny. Zaczynając od założyciela – Franka Rockersa a kończąc na obecnym przedstawicielu tego rodu – Travisie Rockersie.  Frank od którego wszystko się zaczęło, został porzucony przez swoich rodziców w wieku 2 lat w lesie, gdzie został znaleziony przez parę starszych czarodziejów pochodzenia mugolskiego, którzy udzielili mu pomocy i zaopiekowali się nim. Jako że Frank pamiętał jedynie swoje imię to jego nowi opiekunowie ofiarowali mu swoje nazwisko – Rockers.  Gdy już chłopak podrósł i zaczął objawiać swoje magiczne zdolności, zajął się szukaniem informacji na temat swoich prawdziwych rodziców. I w końcu, kiedy już kończył Hogwart, odkrył, że jego matka pochodziła z Yaxleyów a ojciec z Zabinich. Oboje już wówczas nie żyli, więc Frank nie miał możliwości by odkryć powodu dla którego go opuścili. Wtedy stwierdził, że musi odpuścić i został przy nazwisku swoich przybranych rodziców, postanawiając tym samym stworzyć nowy czystokriwsty ród – ród Rockersów. W  1669 roku poślubił on przedstawicielkę rodu Malfoy – piękną jasnowłosą Dorothy  i spłodził z nią dwóch synów: Cloyda oraz Eugene’a. Niestety w 1700 roku Cloyd wraz ze swoją małżonką Ruth z domu Carrow i córką Jane, zginął w wyniku wypadku. Od tamtej pory główną gałęzią rodziny Rockersów byli potomkowie ze strony Eugene’a i Very z domu Black.  Ród ten miał swoje wzloty i upadki, ale z całą pewnością nie zaniedbali tradycji ustalania korzystnych i znaczących małżeństw. Na dodatek każdy, kto dołączał do Rockersów wnosił do nich coś nowego. Co prawda większość rzeczy przepadła wraz z upływającymi latami, ale nadal są pewne silne zależności, które pozwalają utrzymać ród w ryzach.  Na przykład, wraz z dołączeniem Chrysanthe z domu Parkinson, ród zaczął mieć uzdolnionych muzycznie członków; chociaż jedno z dzieci w danym pokoleniu potrafiło śpiewać czy też grać iście mistrzowsko na danym instrumencie,  po Iris z domu Yaxley, Rockersowie zyskali możliwość ujrzenia w gwiazdach czegoś więcej niż jedynie jasnych dalekich punkcików na niebie.  Główną dyscypliną, którą jednak szczycą  się  Rockersowie jest Transmutacja – każdy z mężczyzn tego rodu stawia właśnie na jak najlepsze rozwinięcie się w tej gałęzi magii.  Zazwyczaj próbują też do tego zachęcić swoje żony i córki.  
Wraz z dołączeniem do rodu Kalipso z domu Enosis, Rockersowie zyskali kolejną dyscyplinę wzbogacającą ich ród – czarną magię. Nie jest to co prawda potwierdzone i praktycznie nikt nic nie wie (przynajmniej jeśli chodzi o czarodziejów z Anglii), ale w Grecji rodzina Kalipso jest właśnie z tego znana.
Pochodzenie europejskie, co widać po ciemnych włosach i w większości jasnych oczach, które mają tendencje do dziwnych zmian w zależności od nastroju i pogody. Ich cera jest również jasna.
Większość trafia do Hogwartu, do domu Salazara Slytherina lub Roweny Ravenclaw.
Zaburzenia osobowości i choroby autoimmunologiczne są chorobami, które dotykają najczęściej ród Rockers.
Jak można najprościej opisać członków tego rodu?
Dumni i zaciekli, walczą do samego końca, jeśli na czymś im zależy i są przygotowani na najgorsze, nie bojąc się spojrzeć samej śmierci w oczy.  Trzymają się tradycji, są wierni wobec swoich sojuszników i od najmłodszych lat starają się nie zdradzać niepotrzebnych emocji. Są też przy tym gwałtowni, zdarza im się ponieść chwili, uparci, zwiększają konflikt zamiast złagodzić, ciągnie ich do niebezpieczeństwa, przez co często następują nagłe śmierci w tym rodzie. Nie mają talentu do eliksirów, nawet najprostsze mikstury wychodzą im byle jak, a jeśli już coś do nich należy to zrobią wszystko by tak zostało.

ZASADY:
- nie zawierają małżeństw z czarodziejami nieczystej krwi
- kobiety mają mniej do powiedzenia niż mężczyźni, przynajmniej oficjalnie
- najważniejsza uroczystość wypada w połowie stycznia, organizowany jest wtedy wypad do rodzinnej rezydencji i transmutowane są kamienie, które przez potem cały rok zdobią i chronią dom
- wszystkie skarby i tajemnice są chowane w podziemiach

STAN MAJĄTKOWY:
Średnio bogaty.

ZIEMIE:
Rockersowie posiadają dwie posiadłości na terenie Walii a także z powodu nawiązania małżeństwa pomiędzy Travisem a Kalipso Enosis, należy do nich również kawałek ziemi w Grecji.  Często dwie rezydencje tego rodu były punktem sporu między nimi a Nottami, którzy uważali – i do tej pory niektórzy ich przedstawiciele wychodzą z takiego założenia – że cały teren Walii jest ich, łącznie z budynkami, które należą do rodu Rockers.  Nadal na tej płaszczyźnie dochodzi do sporów, zwłaszcza że niektórzy członkowie rodziny Bulstrode też zaczęli mieć coś do powiedzenia w tej kwestii.  
Jedna rezydencja jest położona w Swansea, a druga w Holyhead.

HERB:
Utrzymany w czerni i czerwieni.  Tarcza jest szara, naznaczona czarnymi plamami, są na niej trzy gwiazdy symbolizujące przywiązanie Rockersów do przyszłości, która zdaje się być dla nich nieunikniona.  Mocne, ciemnoczerwone R trzyma się na niej solidnie tak samo jak dewiza rodu. Do tarczy są przymocowane skrzydła, świadczące o wyzwoleniu, na samej górze zaś korona, którą rozumie się na różne sposoby. Niektórzy twierdzą, iż oznacza dumę tego rodu, ich siłę, inni zaś są przekonani, iż ma to coś wspólnego z ambicjami Rockersów, które wedle plotek są ogromne. Sami członkowie tej rodziny sądzą, że chodzi o samo umacnianie swojej władzy, które towarzyszy im od początku.

RELACJE:
Sojusznicy:
Malfoy, Carrow, Burke, Parkinson, Yaxley, Mulciber

Wrogowie:
Nott, Weasley, Longbottom, Prewett, Zabini

Stosunek do nieczystej krwi:
W większości członkowie rodu Rockers gardzą mugolami i czarodziejami mugolskiego pochodzenia, ale jawnie ich nie atakują. Wychodzą zresztą z założenia, że dopóki ci nie dają im odczuć swojej obecności to nie muszą się nimi przejmować.

ZAKLĘCIA RODOWE:
-  Pelburstio - zaklęcie podobne do Sectumsempra, lecz koncentrujące się tylko na jednej wybranej przez czarodzieja części ciała. Poza tym sprawia, że dany obszar "wybucha" niczym wulkan.
- Qorfotia - greckie czarnomagiczne zaklęcie, które wypełnia ogniem daną część ciała, niszcząc ją od środka. Czarodziej, który używa tego zaklęcia musi mieć bezpośredni kontakt z ofiarą poprzez promień wydobywający się z jego różdżki, a odległość między nim, a przeciwnikiem powinna być jak najmniejsza, by zwiększyć siłę czaru. Zaklęcie te jest bardzo męczące i wymaga skupienia się tylko na wybranym przez siebie celu przez co osoba trzecia może bardzo łatwo je przerwać. Przeszło z rodu Enosis do rodu Rockers za sprawą Kalipso Enosis.

ARTEFAKTY/INSYGNIA:
-


Ostatnio zmieniony przez Crashie dnia Wto Paź 16, 2018 12:51 pm, w całości zmieniany 4 razy

Re: Ród Rockers [Budowa]

on Nie Paź 07, 2018 3:06 pm
Członkowie rodu:
Jacy są, co robią, reputacja (?)

Aktualizacje:
Co jest nowego, co się zmieniło, śmierć, narodziny, wydarzenia, sojusze, rozłamy

Armia:
Stan ludzi których można wykorzystać do walk/potyczek, broń, transport, takie tam

Wpływ:
Polityka/biznes/kultura/oświata/media

Plany:
Co na przyszłość rodu, co zamierzają, cele

Reputacja:
Ogólnie jak na ten moment stoi ród, jaki jest w "rankingu", popularność, zainteresowanie
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach