Share
Go down

Czarodzieje krwi czystej

on Wto Paź 16, 2018 1:18 pm

Historia skorowidzuSkorowidz czystości krwi to wydany anonimowo, na początku lat 30. XX wieku, dokument zawierający listę dwudziestu ośmiu nazwisk rodów czystej krwi czarodziejów. Około dwudziestu lat później wyszło na jaw, iż był za to odpowiedzialny Cantankerus Nott, były sekretarz Ministra Magii. Skorowidz został wydany, by pomóc takim rodzinom w utrzymaniu statusu krwi, jednakże niektórzy ubolewali z powodu umieszczenia ich na liście, utrzymując, że wśród ich przodków na pewno byli mugole. Przykładem takiej rodziny byli Weasleyowie, którzy szczycili się związkami swoich przodków z interesującymi mugolami. Właśnie z tego powodu, wśród rodów czystej krwi, przyjęło się nazywać ich zdrajcami krwi. Istniało również wiele rodzin, które były bardzo zdenerwowane z powodu tego, iż na liście nie zostali umieszczeni. Prawdą jest jednak, iż skorowidz niewiele ma wspólnego z rzeczywistością - był jedynie obiektem burzliwej, politycznej gry pomiędzy zamożnymi rodzinami. Wiele dbających o tradycję rodów zostało z niego wykluczonych, aby osłabić ich pozycję w świecie czarodziejów, a tym samym ich wpływy.


Czarodzieje krwi czystej dzisiajDo lat siedemdziesiątych podobnych dokumentów powstało wiele, ponieważ od zawsze były obiektem sporów, pożądania i... kpin. Chociaż tak naprawdę nie istnieją prawdziwi czarodzieje "krwi czystej", czyli tacy, w którzy nie są spokrewnieni z mugolami, to wiele rodzin szczyci się właśnie tym, iż posiadają status krwi czystej, nazywając inne czarodziejskie rodziny mieszańcami lub czarodziejami półkrwi, a osoby wychowane w rodzinach nieczarodziejskich - mugolakami.

W czarodziejskim świecie istnieje gorsze, rzadziej używane określenie na mugolaka: szlama. Używają go głównie osoby uważające się za czarodziejów krwi czystej, chcący pokazać tym samym niższość takiej osoby. Słowo szlama uznawane jest za wulgaryzm.

Za rodziny czystokrwiste uznawana jest większość wielopokoleniowych rodzin czarodziejskich. W takich rodach mogą panować nieco restrykcyjne zasady, takie jak aranżowane małżeństwa, czy wydziedziczanie charłaków. Sporo osób od niech odstępuje, uważając to za błędy starych czasów, jednakże w obliczu nieuchronnej wojny i rosnących w siłę Śmierciożerców niewielu decyduje się na krok w stronę nowoczesności, nie chcąc zaostrzać narastającego konfliktu. Czy mugolacy powinni zostać wykluczeni z naszej społeczności? Zdania są podzielone.


Wpływ na gręStatus krwi czystej i bogata rodzina mogą pomóc twojemu bohaterowi w interesach. Bycie częścią któregoś z poniższych rodów to również szereg ciekawych powiązań z postaciami innych graczy, bonusy związane z unikalnymi, rodzinnymi zaklęciami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie i dostęp do artefaktów nieosiągalnych dla innych postaci. Czystość krwi jest jednak umowna - wychowanie się w rodzinie czarodziejskiej nie dodaje nam żadnych specjalnych zdolności. Przebudzone dziecko mugoli posiada taki sam potencjał magiczny jak dziedzic rodu Black.


Nawigacja po temacie


W poście pod spodem znajdują się skrócone opisy każdej rodziny, która może cię zainteresować. Bardziej rozbudowane rody zyskały dodatkowe opisy, do których prowadzą umieszczone zaraz pod ich opisami linki. Na ten moment nie ma możliwości tworzenia nowych rodzin, ale możesz pomóc nam w rozbudowie tego co już mamy.

Skorowidz czystości krwi

on Wto Paź 16, 2018 1:38 pm

Skrócone opisy rodzinAbbott - Pradawny ród o pochodzeniu normandzkim. Jego członkowie nie są uznawani za czystokrwistych przez wszystkie rody, prawdopodobnie przez otwartość na mugoli. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Hufflepuffu. Są szanowani i lubiani (chociaż nie przez wszystkich), dość zgrani i pomocni, ale przy tym nie mają talentu do polityki i zbyt wielu znanych reprezentantów. Często spotyka się Abbotów w zawodach związanych z handlem, jednakże rzadko udaje im się awansować gdzieś wysoko.

Avery - Bardzo stara rodzina czarodziejska o korzeniach francuskich. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych i często decydują się na zostanie śmierciożercami. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu. Część rodu Avery mieszka nadal w Hiszpanii, gdzie w zamierzchłych czasach sprawowali rządy. Obrzydliwie bogaci, od zawsze maczający palce w polityce i szemranych interesach, dążą nieustannie do dominacji - to szefowie departamentów, właściciele dobrze prosperujących sklepów na Nokturnie. Brak widocznego gołym okiem sukcesu jest dla nich równoznaczny z porażką. W tej rodzinie często pojawia się trytonia łuska. Ciało pokrywa się wtedy liszajami, które bardzo przypominają łuskę zarówno barwą jak i strukturą. Miejsca chorobowe muszą być ciągle traktowane wodą, bo kiedy stają się za suche, dla posiadacza staje się to bolesnym doświadczeniem. By się jej pozbyć konieczne jest regularne płycie eliksirów wzmacniających przez tydzień.

Black - Niegdyś liczna rodzina, uważana za szlachetną i starożytną. Ma pochodzenie normandzkie. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych i często decydują się na zostanie śmierciożercami lub popieranie tych, którym nie obca jest czarna magia. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu. Mieszkają w Anglii, głównie w Londynie, który uważają za centrum wszystkich istotnych przedsięwzięć. Zależy im przede wszystkim na dobrej opinii rodu i czystości krwi jego członków. Za brak podporządkowania się zasadom są wydziedziczani. Choć nie są dobrzy w polityce, starają się wspinać na wysokie stanowiska, często krążą w pobliżu Ministerstwa Magii lub zajmują się nielegalnymi interesami.

Blishwick - Jest to ród wyklęty, choć znajdzie się z jedna gałąź, która nadal trzyma się czystej krwi. Kiedyś jednak, mieli większe poważanie, ale na ten moment, z powodu mieszanych małżeństw nie stanowią już rodziny godnej jakichkolwiek powiązań. Sporo czasu poświęcają eliksirom i  magicznym składnikom.

Brown - Ten ród obecnie nie jest traktowany zbyt poważnie. Balansują na krawędzi wykluczenia, ponieważ niewiele rodzin chce zawierać z nimi przyjazne stosunki i uznaje ich za czystokrwistych. Członkowie tej rodziny raczej niechętnie o sobie mówią, dużo informacji trzymanych jest w sekrecie, przez co też nie do końca wiadomo, gdzie szukać Brownów, gdy czegoś się od nich chce. Wiadomo tylko tyle, że kilku członków rozpierzchło się po świecie by nauczać lub zajmować się swoimi badaniami.

Bulstrode - Ród celtyckiego pochodzenia. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych i szczycą się tym, że w ich szeregach nie ma żadnego mugola ani mugolaka. Są bogaci, co pozwala im powiększać swoje wpływy i należy do nich sporo ziem. Sporo członków interesuje się i zajmuje sztuką. Zachowują się jak arystokracja, choć oficjalnie do niej nie przynależą.

Burke - Jeden z najstarszych rodów o pochodzeniu celtyckim. Jego członkowie uważani są za czystokrwistych. W tym rodzie praktycznie nie dochodzi do zdrad krwi, a jeśli taki incydent ma miejsce... to nieposłuszne osoby znikają bez śladu. Często współpracują ze śmiercożercami, albo do nich dołączają. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu. Burke mają talent do zaklęć gospodarczych, które ułatwiają im pracę w handlu, tak jak i umiejętność odnajdywania wyjątkowo rzadkich i cennych przedmiotów. Są jednak uważani za nędzarzy.

Carrow - Uważa się ten ród za szkocki, choć niektóre doniesienia mówią o silnym wpływie członków rodu z Holandii. Jego członkowie uważani są za czystokrwistych, a wszelkie przejawy buntu są surowo karane. Fascynują się czarną magią, są bardzo oddani ideałom Czarnego Pana. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu. Lubują się w pracy, dzięki której mogą pozostać w ukryciu i mieć przy tym wolną rękę. Często są wolnymi strzelcami.

Clemen - Ród wyklęty i praktycznie wymarły. Nawet jeśli ostali się członkowie o czystej krwi, nie mają oni żadnego znaczenia wśród innych rodów. Zostali całkowicie odrzuceni. Zresztą już dawno nikt nie słyszał tego nazwiska w towarzystwie.

Collins - Ród, który stracił swoją główną linię i teraz większość spoczywa w rękach dalekich kuzynów o tym samym nazwisku, którym udało się przeżyć. Pochodzenie ma rumuńskie, ale części rodziny udało się uzyskać stabilną sytuację w Anglii, choć nadal znajdą się sceptycy, którzy podważą znaczenie tego rodu. Członkowie rodu dobrze znają się na zaklęciach pojedynkowych, często można ich spotkać zajmujących ważne stanowiska w Ministerstwie. W tej rodzinie często pojawia się choroba zwana nieczarem. Chora osoba nie można złapać równowagi przy próbach rzucania zaklęć, mało tego, różdżka się wtedy buntuje i nie daje się dotknąć. Dopóki nie podda się leczeniu, które trwa kilka dni i głównie polega na odpoczynku, chory ma zablokowaną możliwość czarowania.

Crabbe - Jeden z najmłodszych rodów nieznanego pochodzenia, ale mimo wszystko doceniany ze względu na swą czystość. Członkowie rodu trzymają się głownie z poważanymi rodzinami i często związani są z zawodami, które wymagają wykorzystania ich możliwości fizycznych lub umiejętności w zaklęciach ofensywnych.

Crouch -  Szanowana, typowa angielska  rodzina o dużym prestiżu społecznym. Członkowie tego rodu są bardzo rozpoznawalni ze względu na swoją działalność społeczną i w różnego rodzaju przedsięwzięciach związanych z Ministerstwem Magii. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Ravenclawu, a następnie większość ląduje w Departamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów.

Fawley - Rodzina na ten moment o niewielkim znaczeniu politycznym. Część rodziny znajduje się w Ameryce Północnej, gdzie dobrze sobie radzi w tamtejszych rezerwatach magicznych stworzeń. Jeśli już któreś dziecko jest posyłane do Hogwartu, istnieje duża szansa, że trafi do Hufflepuffu. Ród ma duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami, mówi się zresztą o przypadkach posiadania umiejętności zoolingwistyki, która zdaje się tutaj być dobrze rozwijana przez ród Fawley.

Flint - Ród przyciągający ostatnimi czasy sporo uwagi. Coraz częściej mówi się o tym, że u Flintów rodzi się sporo dzieci, co daje dobre rokowania na przyszłość.  Są bardzo związani ze sportem i prasą, sporo członków można zobaczyć w narodowych drużynach Quidditcha albo na wysokich stanowiskach w Proroku Codziennym lub w Czarownicy. Ostatnio też coraz częściej pojawiają się w Ministerstwie Magii.

Gamp - Rodzina trzymająca się raczej na uboczu, coraz rzadziej słyszy się o jakiejkolwiek aktywności ze strony jej członków. Są mocno powiązani z polityką i eliksirami, ale niełatwo jest ich spotkać. Trzymają się raczej zaufanych kręgów, a o ich pracach badawczych, choć były kiedyś bardzo znane i szeroko omawiane, słuch zaginął. W tej rodzinie pojawia się choroba znana jako goblińska chciwość. Danej osobie trzęsą się ręce, mimowolnie rzuca cięte, zgryźliwe uwagi i próbuje odebrać innym ich własność, jeśli jest cenna, twierdząc że nie należy to do nich. By choroba przeszła, trzeba wykąpać się w uspokajającym, podgrzewanym wywarze i powtarzać przez ten czas jakąś krótką rymowankę.

Goyle - Jeden z najmłodszych rodów nieznanego pochodzenia, ale mimo wszystko doceniany ze względu na swą czystość. Członkowie rodu trzymają się głownie z poważanymi rodzinami i często związani są z zawodami, które wymagają wykorzystania ich umiejętności w tworzeniu trucizn i zaklęć wyprowadzających przeciwników z równowagi. Istnieją pogłoski, że mieszają się z olbrzymami i trollami.

Greengrass- Stara i szanowana rodzina mająca szkockie pochodzenie. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych, ale starają się być neutralni we wszelkich konfliktach. Członkowie rodu są mocno związani z naturą, głównie z zielarstwem i eliksirami.  Sporo członków też podróżuje, starając się odkryć nowe gatunki. W rodzinie często pojawia się wiedźmia wysypka, zazwyczaj pod wpływem silnej zazdrości. Cała twarz pokrywa się wtedy ropiejącymi pryszczami. By się jej pozbyć trzeba albo przeczekać albo podarować obiektowi zazdrości kilka komplementów.

Greyback - Liczna rodzina pochodzenia nordyckiego. Jakiś czas temu na dobre zadomowili się w Wielkiej Brytanii, choć z powodu powiązań z wilkołakami i skażenia czystej krwi, nie są mile widziani przez inne rody. Zajmują się polowaniami i szemranymi interesami, często dostarczają unikatowe składniki zwierzęce.

Hucksberry - Ród bliski wyginięcia, ale wciąż posiadający dużo członków płci żeńskiej. Pochodzenie angielskie, szczególnie związani z Londynem. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Ravenclawu. Trzymają się mocno zasad, zwłaszcza kodeksu dżentelmeńskiego. Starają się utrzymać czystość krwi, ale nie mają nic przeciwko małżeństwom z czarodziejom, których krew jest mieszana.  Członkowie tego rodu często zajmują się badaniami i przejawiają zdolności zarówno w czarnej jak i białej magii.

Lestrange - Bardzo stary czarodziejski ród o francuskich korzeniach. Rodzina ta od wielu pokoleń przykłada ogromną wagę do zachowania czystości krwi oraz odpowiedniego statusu politycznego i społecznego. Co charakterystyczne, członkowie tego rodu bardzo często jawnie angażowali się w konflikty polityczne, odnajdując swe miejsce na froncie. Ród Lestrange do dnia dzisiejszego kultywuje rycerskie tradycje. Lestrange’owie zajmują się głównie inwestycjami, dbając o rozwój wybranych sektorów gospodarki (za odpowiednim procentem, oczywiście).

Longbottom - Znana rodzina o dużych powiązaniach. Nie przywiązuje się aż tak dużej wagi do zachowania czystości krwi,  ale mimo wszystko członkowie rodu starają się utrzymać dobre imię i opinię. Kilku Longbottomów jest związanych z Dumbledorem i należy do tajnego Zakonu Feniksa. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Gryffindoru. Przejawiają talenty w pojedynkach magicznych i planowaniu różnorodnych strategii, co sprzyja im w polityce.

Macmillan - Ród, który powstał nie wiadomo kiedy, ale jego pochodzenie jest typowo szkockie, choć mówi się o niektórych członkach zamieszkujących teren Belgii. Nie popierają nikogo otwarcie, starają się być jednak na bieżąco z wszelkimi nowinami, krążącymi wśród rodów czystej krwi. Sporo obserwują, dostosowując się do obecnie panujących warunków, mają rękę do smoków, prowadzą kilka rezerwatów. Zdarza im się łagodzić niektóre konflikty, dzięki dobrze opanowanej sztuce dyplomacji. W tej rodzinie często pojawia się choroba znana jako erkliński skrzek. Przez nią głos staje się piskliwy, nieznośny, uciążliwy dla innych. A jeśli za mało się mówi lub kompletnie nie skupia się na tym co się robi to występuje także charakterystyczny chichot. Znika sama po upłynięciu doby.

Malfoy - Jeden z najbardziej szanowanych i najbogatszych rodów, znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii, ściśle związany z hrabstwem Wilthsire. Jego członkowie uważani są za czystokrwistych i często decydują się na zostanie śmierciożercami, choć otwarcie tego nie przyznają. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu. Zawsze wychodzą obronną ręką z wszelkich afer i konfliktów, doskonale operując słowem mówionym, co sprzyja im zarówno w polityce jak i w sztuce, głównie w aktorstwie i pisaniu, choć większość zdaje się traktować to bardziej jako hobby. W tej rodzinie często występuje duchogrena. Objawia się poprzez męczące bóle głowy i halucynacje. Danej osobie wydaje się że wokół jej głowy lata mały duszek, który ciągle ją przenika i kuje mózg. Mało tego, ma wrażenie, że ten duch do niej mówi. Zazwyczaj są to głupoty albo kompletnie nieśmieszne żarty. By się pozbyć duchogreny konieczna jest rozmowa z kimś bliskim i łykanie eliksirów przeciwbólowych przez kilka dni.

Moody - Niewielki ród, który podejrzewa się o pochodzenie słowiańskie. Jego członkowie niezbyt chętnie są uważani za czystokrwistych, raczej nie zaprasza się ich na większe wydarzenia. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie prawie wszyscy trafiają do Gryffindoru. Są mocno powiązani z Dumbledorem i część członków należy do jego tajnego Zakonu Feniksa. Aktywnie zwalczają czarnoksiężników, dołączając do Ministerstwa Magii albo działając na własną rękę.

Mulciber  - Stara, zamożna rodzina czarodziejska wywodząca się i wciąż zajmująca włości na terenie Irlandii Północnej. Pomimo tego, że ród uważany jest za czystokrwisty, niejednokrotnie miały w jego historii miejsce związki czarodziejów z członkami magicznych ras lub ich potomkami. Niemalże od momentu założenia rodziny, zajmowała się ona wyrobem magicznej biżuterii i innego rodzaju zaczarowanych przedmiotów, z czasem stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych ich wytwórców. Mulciberowie są czarodziejami biznesu, nie ogłaszających zbyt jawnie swych poglądów, zaledwie wspierając wybrane ugrupowania swym majątkiem czy rozległymi znajomościami.

Nailah - Jest to ród wyklęty i praktycznie wymarły. Ma pochodzenie japońskie. Był uważany za bardzo egzotyczny, ale ostatecznie został zepchnięty i zapomniany. Zajmowali się przede wszystkim sztuką - zbierali i sprzedawali artefakty oraz zabytki. Mieli pewne uzdolnienia w czarnej magii i magii iluzji, ale umiejętności te w pewnym momencie praktycznie wygasły.

Nott - Mały ród o nordyckich korzeniach. Są bogaci, ale przy tym dość skryci i nieufni, więc nie jest łatwo stać się częścią tej rodziny. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych. Wychowywani w duchu tradycji i wierni rodowi, którego dobre imię stawiają na pierwszym planie, w Hogwarcie najczęściej trafiają do Slytherinu. Znają się bardzo dobrze na zaklęciach defensywnych i ochronnych, co pomaga im w zdobywaniu wysokich stanowisk w Ministerstwie Magii i Gringottcie. W rodzinie często pojawia się choroba zwana napuchniętą ropuchą. Występuje ona pod wpływem spożycia zbyt dużej ilości eliksirów na raz. Dochodzi wtedy do spuchnięcia kończyn. By się tej choroby pozbyć, wymagana jest kuracja w szpitalu.

Ollivander - Stary ród o pochodzeniu śródziemnomorskim. Jego członkowie nie są uważani czystokrwistych. Są mocno związani z ulicą Pokątną, przede wszystkim ze sklepem i tworzeniem różdżek. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Ravenclawu. Nie mają nic przeciwko mugolom, nawet chętnie włączają ich do swojej rodziny, ale robią to po cichu.

Parkinson - Rodzina o greckich korzeniach. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu. Nadal mają wpływy w Grecji, ale są raczej niewielkie, zresztą zdaje się im nie zależeć na tamtych ziemiach. Związani są z produkcją magicznych alkoholi i zaklęciami uzdrawiającymi, często można spotkać członków tego rodu w Świętym Mungu. W tej rodzinie często pojawia się lumotyzm. Daną osobę atakuje jaskrawe światło, które sprawia że nie jest w stanie niczego zobaczyć,
najgorsze jest to że najczęściej uaktywnia się w nocy i uniemożliwia spanie, bo strumienie światła nie dają o sobie zapomnieć nawet pomimo zamkniętych powiek. By pozbyć się choroby należy trzy razy dziennie aż do skutku rzucać na swoje oczy zaklęcie Nox, a potem pić eliksir wzmacniający.

Pettigrew - Niewielki ród traktowany jako margines czarodziejskiej społeczności. Często członkowie tego rodu są niedoceniani i traktowani jako służba pomimo swej czystości. Mówi się że ród jest bliski wyginięcia. Istnieje jednak plotka, że ród ma ukrytą historię, która jest pilnowana przez żyjących członków. Przejawiają talent do opieki nad magicznymi stworzeniami, sprawdzają się też w zaklęciach gospodarczych, co sprawia, że często większe rody żartują że dzięki temu idealnie nadają się do służenia.

Potter - Ród angielski, który nie ma nic przeciwko łączeniu się z mugolami, przez co duża jego część nie jest dobrze traktowana przez większość rodów.  Część członków jest związanych z Dumbledorem i należy do tajnego Zakonu Feniksa. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Gryffindoru. Przejawiają talent do tworzenia przedmiotów, wprowadzania kreatywnych ułatwień do świata czarodziejów i zaklęć transmutacyjnych.

Prewett - Dość młoda rodzina, której korzenie są rumuńskie. Jego członkowie nie są uznawani za czystokrwistych przez wszystkie rody, prawdopodobnie przez otwartość na mugoli. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Gryffindoru. Często otwierają własne przedsiębiorstwa, sporo też podróżują, spędzając większość czasu na morzu.

Rhydderch -  ród wyklęty i praktycznie wymarły. Jego pochodzenie jest walijskie i choć był niegdyś licznym rodem, a jego członkowie bywali zapraszani na bankiety i przyjęcia to na swoje własne życzenie zostali wykreśleni z pamięci reszty rodów czystej krwi. Tradycją rodzinną od wielu lat było posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiali do Ravenclawu. Mieli talent do alchemii i magizoologii, szczególnie interesowała ich magiczna genetyka.

Rockers - Dość stary ród walijski. Jego członkowie są uważani za czystokrwistych i działają na rzecz czystości krwi,  choć jawnie nie atakują mugoli. Dzieci najczęściej posyłane są do Hogwartu, gdzie zdecydowana większość trafia do Slytherinu. Dbają o swoją własność, zwłaszcza o ziemię, które do nich należą. Są znani ze swoich korzystnych małżeństw. Wykazują największy talent do zaklęć transmutacyjnych i zaklęć maskujących. Najczęściej odnajdują się w wolnych zawodach, gdzie sami sobie są szefami. W tej rodzinie pojawia się często druzgotanka. Człowiek ma wtedy wrażenie, że ciągle się dusi. Żeby tego było mało z gardła wylatują mu różnokolorowe bąbelki w kształcie druzgotków. Pojawia się to cyklicznie, najczęściej w okresie letnim, kiedy za często zażywa się kąpieli. By się tej choroby pozbyć, należy nacierać sobie gardło specjalną maścią leczniczą i pić tylko gorące napoje.

Rökkur -  Rodzina o korzeniach islandzkich, który zadomowiła się w Szkocji. Przez angielskie rody nie są uznawani za ród czystokrwisty. Trzymają się raczej na uboczu. Dzieci najczęściej posyłane są do Durmstrangu z którym Rökkurowie czują się bardzo związani. Mają talent do sportów, zwłaszcza do Quidditcha i  odnajdują się we wszelkich zawodach bazujących na sile fizycznej.

Rosier - Rodzina o korzeniach francuskich, która odnalazła się na terenie Irlandii Południowej. Niektórzy z  rodu nadal zamieszkuje teren Francji, pozostając w całkiem dobrych relacjach ze swoimi angielskimi krewnymi, którzy dbają o interesy Rosierów. Część dzieci wysyłanych jest na naukę do Beauxbatons a część do Hogwartu. Są znani z aktywnego wykorzystywania swoich umiejętności w zakresie numerologii i starożytnych run do tworzenia domów. Dużo członków przejawia zdolności również w czarnej magii.

Rowle - Jeden z najstarszych i najbardziej arystokratycznych rodów czystej krwi. Ma pochodzenie celtyckie. Ich status krwi jest niepodważany, są czarodziejami czystej krwi. Dzieci najczęściej są posyłane do Hogwartu, choć zdarza się że niektórzy wysyłają je do Ilvermorny, która uważana jest przez ród Rowle za bardzo prestiżową placówkę. Są bardzo bogaci. Nie mają żadnych konkretnych talentów, zajmują się wszystkim po trochę, chociaż zazwyczaj mieszają się w politykę na której się znają.

Selwyn - Jeden z najstarszych i najliczniejszych rodów o korzeniach walijskich. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu lub Ravenclawu. Mają rękę do tworzenia eliksirów i ogólnie roślin czy to magicznych czy mugolskich. Najczęściej można ich spotkać w zawodach związanych z medycyną lub w aptekach.

Shacklebolt - Ród, który pochodzi z Afryki i dość szybko zdobył uznanie wśród innych rodów czystej krwi. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych. Dzieci oprócz nauki w jednej ze szkół magicznych, pobierają też nauki w domu o magii rytualnej. Z łatwością orientują się w klątwach i czarnej magii, choć nie oznacza to tego, że stosują ją do złych celów. Większych problemów nie sprawiają im też zaklęcia ofensywne. Najczęściej można ich spotkać w zawodach związanych z historią lub łamaniem klątw. Członkowie tego rodu są wyłącznie ciemnoskórzy.

Slughorn - Szkocki ród czystej krwi. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu. Wzbudzają szacunek i zaufanie wśród innych rodów. Zajmują się tworzeniem eliksirów, w tym całkowicie nowych receptur, a oprócz tego również klątwami, głównie takimi które można by było nanieść na przedmioty.  Najczęściej zostają alchemikami lub całkowicie oddają się nauce.

Sprout -  Irlandzki ród czystej krwi. Balansują na krawędzi wykluczenia, ponieważ mieszają się często z mugolami  i coraz rzadziej uznaje ich za czystokrwistych.  Są związani z Dumbledorem i należą do tajnego Zakonu Feniksa. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Hufflepuffu. Mają rękę do roślin, często odkrywają lub tworzą nowe gatunki. Można ich spotkać w zawodach związanych z turystyką - mają dobrą orientację w terenie, łatwo odkrywają nowe miejsca.

Tichý - Francuski ród, który dość sporadycznie przebywa na terenie Wielkiej Brytanii, najbardziej związany ze Szkocją. Ma silne relacje z kilkoma angielskimi, liczącymi się rodami, dlatego chętnie jest zapraszany na wszelkie większe przyjęcia.  Jego członkowie uważani są za czystokrwistych. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Beauxbatons. Zajmują się handlem przede wszystkim składników pochodzenia zwierzęcego i odzwierzęcego oraz przyprawami i ziołami. Związani są także z tworzeniem projektów magicznych budowli. W sekrecie są silnie związani z czarnym rynkiem.

Travers - Irlandzki ród czarodziejów czystej krwi.  Jego członkowie uważani są za czystokrwistych. Ich umiejętności przejawiają się przede wszystkim w tworzeniu i prowadzeniu magicznych pojazdów, ale także często można ich spotkać w rezerwatach jako opiekunów smoków z którymi czują się związani. Niektórzy przejawiają talent do Wróżbiarstwa i Astronomii. W rodzinie często pojawia się smocze uczulenie, które objawia się kichaniem iskrami i dymem. Leczy się je głównie eliksirami.

Weasley - Angielski ród czarodziejów czystej krwi znany przede wszystkim z liczebności jego członków. Czystość krwi tej rodziny jest często podważana, a ze względu na swój niski status majątkowy dużo rodów z niej drwi. Dużo Weasleyów jest  związanych z Dumbledorem i należy do tajnego Zakonu Feniksa. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Gryffindoru. Mają dużą wiedzę o świecie mugoli i ich wynalazkach, które często magicznie modyfikują i rękę do białej magii. Można ich często spotkać w zawodach związanych z gotowaniem lub łamaniem zaklęć.

Yaxley - Stary angielski ród o którym mówi się, że ma silne powiązania z Rosją. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu. Mają rękę do zwierząt, często pracują w przeróżnych rezerwatach i starożytnych run. Oprócz tego są właścicielami kilku magicznych galerii sztuk. W tej rodzinie często trafiają się metamorfomadzy.

Zabini - Rodzina o włoskim pochodzeniu. Jej członkowie uważani są za czystokrwistych. Tradycją rodzinną od wielu lat jest posyłanie dzieci do Hogwartu, gdzie wszyscy trafiają do Slytherinu. Wykazują talent do astronomii i tworzenia niesamowitych, oderwanych od rzeczywistości magicznych miejsc. Często można ich spotkać w zawodach związanych z ryzykiem.

Re: Czarodzieje krwi czystej

on Wto Lis 13, 2018 2:06 pm
Tak jak leci, opisy rodów mogą być różne (ale jako tako opierane o główny wzór).

Re: Czarodzieje krwi czystej

on Sob Lis 17, 2018 5:33 pm
eeeeeeeeeeeee
Kod:
[b]twoja stara:[/b] csfsf
fasgsxdg
dgdg
dg
dg
dg
dg
g
d
Sponsored content

Re: Czarodzieje krwi czystej

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach