Share
Go down

Lista magicznych zawodów

on Nie Wrz 16, 2018 3:10 pm

Lista magicznych zawodówNiemal każdy dorosły czarodziej podejmuje się pracy. Najczęściej w celach zarobkowych, ale także po to, aby spełnić własne ambicje. W tym temacie znajdziecie spis dostępnych zawodów, które może zająć postać.

HogwartHogwart rekrutuje głównie uzdolnionych czarodziei, którzy posiadają predyspozycje do nauczania. W zakresie obowiązków nauczycieli leży przeprowadzanie regularnych zajęć, rozliczanie uczniów z posiadanej wiedzy, wymyślanie zajęć dodatkowych i oferowanie korepetycji. Praca w Hogwarcie wymaga poświęcenia jej sporej ilości czasu - jedyny czas wolny jaki posiadają zatrudnione tam osoby przypada na weekendy (podczas których niektórzy zobowiązani są, zależnie od stanowiska, do organizowania wycieczek dla uczniów) i okres wakacji. Praca w szkole magi i czarodziejstwa znanej w całej Wielkiej Brytanii wiąże się z prestiżem i obowiązkami, którym nie każdy jest w stanie podołać.

DyrektorAlbus Dumbledore

WicedyrektorMinerwa McGonagall

Opiekunowie domówGryffindor:
Slytherin:
Ravenclaw:
Hufflepuff:

Posady nauczycielskieAstronomia: Andromeda Tonks
Eliksiry: Horacy Slughorn
Historia magii: Cuthbert Binns
Mugoloznawstwo: ---
Nauka latania na miotle: ---
Numerologia: James van Dijk
Opieka nad magicznymi stworzeniami: ---
Obrona przed czarną magią: Charles Myrnin Hucksberry
Starożytne runy:  Prudence Grisham
Transmutacja: Minerwa McGonagall
Wróżbiarstwo: Vakel Bułhakow
Zaklęcia i uroki: Filius Flitwick
Zielarstwo: Pomona Sprout

Inne posady w HogwarcieGajowy: Rubeus Hagrid
Pielęgniarka: Cornelia Selwyn & Poppy Pomfrey [praktykantka]
Bibliotekarka/bibliotekarz: Irma Pince
Woźny: Argus Filch

Re: Lista magicznych zawodów

on Nie Wrz 16, 2018 6:27 pm

Ministerstwo magiiMinisterstwo magii jest głównym organem zarządzającym światem czarodziejów w Wielkiej Brytanii. Mieści się ono w Londynie. Zatrudnia tysiące pracowników, w tym około pięćset osób w samej ochronie placówki i magicznych dzielnic. Zadania urzędników państwowych są różne - zadania przydzielane są w zależności od departamentu, w którym postać pracuje.

Szef departamentu może być tylko jeden, jednakże liczba jego pracowników jest nieograniczona.

Minister magiiLaum Rökkur

Stanowiska powiązane z MinistremZastępca Ministra Magii: Charlus Potter
Doradca Ministra Magii: Jonathan Avery Sr

Departament Czarodziejskich Gier i SportówSzef: ---

Zadaniem tego departamentu jest przede wszystkim organizowanie meczów Brytyjsko-irlandzkiej ligi quidditcha i ochrony na niej. Pracownicy tego departamentu ustalają zasady gry, wybierają sędziów i nadzorują przebieg wszystkich rozgrywek. Niedawno powołany został w nim zarząd klubu gargulkowego, którego zadaniem jest organizowanie i nadzorowanie turniejów tej popularnej w świecie magicznym gry. W skład DCGiS wchodzi również urząd patentów absurdalnych, którego misją jest weryfikacja magicznych gier i sportów, uczestnictwo w ich turniejach i pilnowanie, żeby nikomu nic się nie stało. Organizacja turnieju gry bez zgody tego urzędu jest niezgodne z prawem czarodziejskim.

Siedziba Główna Brytyjskiej i Irlandzkiej Ligii Quidditcha: ---
Zarządklubu gargulkowego: ---
Urząd patentów absurdalnych: ---

Departament Międzynarodowej Współpracy CzarodziejówSzef: ---

Ten departament zajmuje się kontaktem z Ministerstwami Magii w innych krajach. Jego urzędnicy wysyłani są na misje do innych krajów, gdzie dbają o dobre imię brytyjskiego Ministerstwa i pomagają zażegnać problemy męczące naszych sojuszników. Biorą oni również udział we wszelkich konferencjach i zlotach, często dotyczących ustalenia wspólnej polityki czarodziejów względem jakiegoś zjawiska. Ustalają oni również wytyczne dotyczące międzynarodowego handlu. Pracownicy tego departamentu zapraszani są na różnego rodzaju imprezy organizowane przez czarodziejów z innych krajów, a także odpowiadają za zapraszanie naszych przyjaciół zza granicy do Wielkiej Brytanii oraz ochronę zagranicznych polityków.

Pracownicy: Lucjusz Malfoy

Departament Przestrzegania Prawa CzarodziejówSzef: ---
Szef biura aurorów: ---

Zajmuje się między innymi wyszukiwaniem i aresztowaniem przestępców, pilnowaniem prawa magicznego i magicznym sądownictwem. Najważniejszym organem jest tutaj Biuro Bezpieczeństwa, odpowiedzialne za ochronę samego Ministerstwa. Pracownicy tego Biura spotykani są na wszystkich jego piętrach, gdzie pilnują pomieszczeń, przeprowadzają odwiedzających przez kręte korytarze i sprawdzają czarodziejów pod kątem wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów. Poza tym w tym departamencie znaleźć możemy: biuro aurorów, odpowiedzialne za tropienie i aresztowanie czarnoksiężników, biuro niewłaściwego użycia czarów, którego głównym zajęciem jest pilnowanie, aby uczniowie Hogwartu nie czarowali poza szkołą, Wizengamot - magiczny sąd, wydział substancji odurzających, nieustannie poszukujący nowych nielegalnych substancji, od których uzależniają się głównie młodzi czarodzieje, biuro niewłaściwego użycia produktów mugoli, które konfiskuje niezorientowanym w rzeczywistości czarodziejom niebezpieczne przedmioty oraz biuro wykrywania i konfiskaty fałszywych zaklęć obronnych i środków ochrony osobistej, będących plagą w pogrążonej widmem nieuniknionej wojny Wielkiej Brytanii.

Biuro Bezpieczeństwa:
Biuro Aurorów: ---
Biuro Niewłaściwego Użycia Czarów: ---
Służby Administracyjne Wizengamotu: ---
Biuro Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli: ---
Biuro Wykrywania i Konfiskaty Fałszywych Zaklęć Obronnych i Środków Ochrony Osobistej: ---
Wydział Substancji Odurzających: ---

Poza tym w ramach tego departamentu działają dwie pozornie odrębne organizacje. Pierwszą z nich jest czarodziejska magimilicja, odpowiedzialna za ochronę wydarzeń, patrole po ulicach, odpowiadanie na pytania zaniepokojonych obywateli, tropienie przestępców dla innych biur w tym departamencie i szeroko pojętą inną pracę w terenie. Porównać ją można śmiało do policji mugolskiej, jednakże ta czarodziejska dysponuje innymi środkami. Drugą z nich jest Brygada Uderzeniowa Ministerstwa Magii (BUM), która zajmuje się sprawami cięższymi i działa, kiedy sprawy wymkną się z rąk magimilicjantów, lub sprawa wymaga bezpośredniego użycia siły. BUM jest w Ministerstwie jednostką najbardziej elitarną.

Szef magimilicji: ---
Szef BUMu: ---
Magimilicjanci: ---
Brygadziści: ---
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach