Go down
Magic Lullaby
Magic Lullaby

Lista: Składniki eliksirów Empty Lista: Składniki eliksirów

27.02.19 20:17

Składniki eliksirów


Poniżej została przedstawiona lista składników eliksirów z podziałem na składniki powszechne, rzadkie i legendarne.

Składniki powszechne to wszystkie te rzeczy, które postać może zakupić udając się do pierwszego lepszego sklepu na fabule. W lokacjach fabularnych, w których bohater może czegoś nabyć, zawsze podane są orientacyjne cenniki. To graczowi pozostawiono decyzję czy jego postać stać na nabycie danego składnika, czy też będzie musiała na niego jeszcze trochę odłożyć.

Składniki rzadkie i legendarne można zdobyć wyłącznie poprzez branie udziału w różnych eventach, misjach, wydarzeniach fabularnych, loteriach i konkursach lub kupując je za fasolki.  

Postacie posiadające umiejętność tworzenia eliksirów przynajmniej na poziomie niskim, mogą raz na miesiąc fabularny rzucać kością na darmowy składnik.

Spis treści


1. Powszechne
2. Rzadkie
3. Legendarne


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia 11.05.19 21:53, w całości zmieniany 4 razy
Magic Lullaby
Magic Lullaby

Lista: Składniki eliksirów Empty Re: Lista: Składniki eliksirów

23.04.19 19:34

Powszechne


Zwierzęce



Śledziona szczura - po dodaniu zbyt dużej ilości śledziony szczura, wywar stanie się trujący.

Jaszczurze udka - popularny składnik eliksirów. Często można spotkać go w formie ususzonej.

Ogon jaszczurki - tylna cześć ciała jaszczurki.

Suszony ogon szczura - zasuszone ogony szczura często są wykorzystywane jako składniki różnych eliksirów.

Krew nietoperza - posoka pobierana od nietoperza.

Śledziona nietoperza - organ pozyskiwany z ciała nietoperza.

Skrzydła nietoperza - składnik niektórych eliksirów.

Sproszkowana skóra jadowitej ropuchy - ropuchy na ogół kojarzyły się z brzydotą, złem i truciznami, ale ta ropucha jest wyjątkowo paskudna. Nic więc dziwnego, że pozyskanie jej skóry należy do trudnych i bardzo często niebezpiecznych czynności. Sproszkowana skóra ropuchy zaczyna wykazywać silne właściwości żrące, więc lepiej nie dotykać proszku gołymi rękami.

Rzeczna becia - gatunek słodkowodnej ryby.

Małż - zarówno skorupa, jak i wnętrze małży przydatne jest w trakcie warzenia eliksirów.

Pazur szczura - pazur pobrany od szczura.

Skrzydło ćmy - skrzydło wyrwane z ciała ćmy - motyla, który jest spotykany w nocy.

Tułów ważki - zmiażdżony tułów ważki.

Śledziona wilka - organ pobierany z ciała wilka.

Pióro jastrzębia - pióro należące do jastrzębia.

Kolce kolczatki - gatunek stekowca z rodziny kolczatkowatych.

Błona lotna - błona, która znajduje się pomiędzy skrzydłami nietoperzy.

Żuk wodny - małe owady, które zamieszkują mieliznę. Lubią zakopywać się w mule. Mieszkają pod kamieniami.

Żądło szerszenia - kolec jadowy należący do szerszenia.

Larwa komara - larwa, która później przeistacza się w latającego owada.

Komar rzeczny - małe, irytujące stworzonko, które stworzone zostało tylko po to, aby irytować innych.

Pancerze chitynowe - chityna chroni ciała wielu owadów oraz pająków. Często używana do eliksirów.

Motyle skrzydło - skrzydło należące do obojętnie jakiego gatunku motyla.

Kolce jeżozwierza - składnik wielu eliksirów, m.in. napoju leczącego z czyraków. Kolce używane są przez jeżozwierza do obrony przed drapieżnikami. Są łatwo dostępne, ponieważ jeżozwierze posiadają dużo kolców i stale uzupełniają ich braki. Nieużywane kolce uznawane są przez ekspertów za najlepsze do eliksirów.

Odwłok świetlika - część ciała należąca do małego, latającego owada, który w nocy świeci.

Żabi skrzek - otoczone galaretowatą masą jaja żab składane w wodzie. Służy tez do zagęszczania eliksirów.

Oczy węgorza - narządy optyczne węgorza. Używa się ich w procesie wytwarzania eliksirów. Najczęściej są używane do jednego z czarnomagicznych eliksirów Bulgeye, który sprawia, że oczy pijącego zaczynają puchnąć.

Oczy żuka - powszechny składnik do wytwarzanie eliksirów.

Pijawki - zwierzęta o właściwościach magicznych. Są ważnym składnikiem eliksiru wielosokowego.

Dżdżownice - zwierzęta żyjące w glebie, służące jako składnik eliksiru powodującego kurczenie się ludzi i zwierząt. Zwierzęta muszą być już martwe, do eliksiru wrzuca się je w całości.

Rogate ślimaki - składnik niektórych eliksirów, używany między innymi do produkcji lekarstwa na czyraki.

Sok z chorbotka - substancja pochodząca z chorbotka. Używany w leczniczych eliksirach, także w Eliksirze Wiggenowym.

Sok z pijawek - sok wytwarzany ze zmiażdżonych i skroplonych pijawek.

Krew salamandry - składnik eliksirów uzyskiwany z salamander.

Kły węża - składnik potrzebny do przygotowania lekarstwa na czyraki, Eliksiru Przebudzenia oraz Eliksiru Siły. Jest zbierany od niebezpiecznych jadowitych węży.

Mucha mięsna - gatunek much z rodziny plujkowatych.

Śluz gumochłona - lepka, zielona substancja stosowana jako zagęszczacz eliksirów.

Żółć pancernika - składnik eliksirów stosowany w świecie czarodziejów.

Śluz ognistego ślimaka - gęsty, lepki płyn o żółtawej barwie. Ma właściwości silnie żrące.

Igły szpiczaka - Dzięki swoim magicznym właściwościom używa się ich do wielu prostych eliksirów.

Dziób fryfa - popularny składnik alchemiczny.

Oczy traszki - popularny składnik używany do wielu eliksirów.

Śledziona traszki - oko i śledziona tego stworzenia są również powszechnie stosowane jako składniki eliksirów. Traszki dwuogonowe to gatunek traszek z dwiema głowami, które mogą być trzymane jako zwierzę domowe.



Roślinne



Berberka - inaczej kwaśniec. Napary i odwary z liści pobudzają wydzielanie soków trawiennych i są skuteczne w chorobach układu trawiennego. Suszone owoce podnoszą odporność organizmu i wytwarza się z nich wywar na bazę pod eliksiry.

Liście akebii pięciolistkowej - liście akebii składają się z pięciu owalnych elementów znajdujących się na długim ogonku. Młode liście mają kolor zielono-fioletowy, a starsze ciemnozielone lub sinozielone.

Zarodniki grzybów - najczęściej pobierane z purchawki.

Wilcza jagoda - rośnie na krzaku. Wyglądem przypomina borówki, przez co jest dość często mylona z tym owocem. Zjedzona na surowo jest trująca.

Ruta zwyczajna - dorasta do 1 m wysokości i charakteryzuje się wzniesionym pokrojem łodyg. Jest podkrzewem, czyli formą pośrednią pomiędzy roślinami zielnymi, a krzewami, która posiada zdrewniałą dolną część pędów. Liście mają zaokrąglony kształt i zawierają dużą ilość gruczołów wydzielniczych, w których zbierają się olejki eteryczne. W miesiącach letnich pojawiają się bardzo ciekawe, chociaż nieduże kwiaty w kolorze żółtym. Są promieniste i w zależności od usytuowania mogą być pięciokrotne (szczytowe) lub czterokrotne (boczne). Po przekwitnieniu pojawia się torebka, zawierająca w sobie bardzo małe nasionka.

Cebulica - rodzaj roślin należących do rodziny szparagowatych. Do rodzaju należy około 50 gatunków występujących w Eurazji i w Południowej Afryce. Centrum zróżnicowania znajduje się w rejonie Morza Śródziemnego. Jej kwiaty mają niebieską barwę.

Cykoria - cykoria jest rośliną zielną, która należy do rodziny astrowatych. Można spotkać aż 8 jej gatunków, aczkolwiek najczęściej spotykaną odmianą jest Cythorium Intybus. Rozpoznaje się ją po charakterystycznych lancetowatych liściach oraz jasnoniebieskich kwiatach. Jej jadalną częścią jest wyrastająca z korzenia główka liściasta z zielonymi brzegami.

Krwiściąg lekarski - gatunek rośliny należący do rodziny różowatych. Kwiaty te rosną przeważnie na polanach i są zakończone drobnymi, różowymi pałkami.

Kwiaty mirtu - białe, pojedynczo wyrastające w kątach liści. Mają dzbaneczkowate dno kwiatowe, pięciodziałkowy kielich, pięciopłatkową koronę, 1 słupek i liczne pręciki. Ma czarnoniebieskie lub białawe owoce przypominające jagody.

Czosnek - gatunek byliny (w uprawie jako roślina dwuletnia lub jednoroczna), należący do rodziny amarylkowatych (podrodzina czosnkowych). Jest warzywem, przyprawą i rośliną leczniczą, znaną zwykle tylko pod nazwą rodzajową jako czosnek.

Niezapominajka - mały, niebieski kwiat. Ma pomóc i zapominalskim, i zakochanym, których na jakiś czas czeka rozłąka. Jest też jednym ze składników Veritaserum.

Kolce róży - kolce, które wyrastają z łodyg róż.

śnieżna bawełna - roślina lubiąca klimat tundry. Jego kwiaty mają żółty kolor.

Liście aloesu - szarozielone, za młodu biało nakrapiane. Tworzy rozetę liści: grubych, mięsistych, o mieczowatym kształcie. Na brzegach liści wyrastają kolce. Po przekrojeniu liścia w poprzek widoczny jest galaretowaty, zielonawy miąższ i sącząca się z kanalików skóry żółta ciecz.

Jarzębina - inaczej jarząb pospolity. Gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny różowatych. Występuje w Europie, południowo-zachodniej Azji, zachodniej Syberii. Jej owoce są trujące dla ludzi, ale przy dodaniu do odpowiedniego eliksiru potrafią wzmocnić jego działanie.

Granat - gatunek rośliny należący do rodziny krwawnicowatych. Rodzimy obszar jego występowania obejmuje część obszarów Azji Zachodniej, Kaukazu i Półwyspu Indyjskiego, ale rozprzestrzenia się gdzieniegdzie poza tymi regionami. Jest uprawiany w wielu krajach świata.

Anyż - gatunek jednorocznej rośliny z rodziny selerowatych. Prawdopodobnie pochodzi z wschodnich obszarów basenu Morza Śródziemnego.

Imbir - przede wszystkim rozgrzewa organizm, więc świetnie budzi z uśpienia, a także dodaje się go do eliksirów dla spetryfikowanych. Leczy poważne schorzenia skóry, m.in. trąd (choć w tym przypadku głównie zatrzymuje postęp choroby). Idealny przy zawrotach głowy i chorobie lokomocyjnej, grypie, problemach z trawieniem i jako środek uspakajający.

Cebula zwyczajna - sok z cebuli neutralizuje negatywne działanie eliksirów osłabiających organizm.

Piment - inaczej ziele angielskie. Kolor owoców jest czerwono-brunatny. Zawierają dużo olejków eterycznych nadających im aromatyczny zapach i ostry, gorzki smak. Zapach jest dość słaby, nieco przypomina zapach goździków z dodatkiem zapachu kwiatowego. Ziele angielskie ułatwia wchłanianie selenu, witamin B oraz beta-karotenu. Należy jednak spożywać je z umiarkowaniem, spożycie większych ilości (dotyczy to zresztą większości przypraw) jest szkodliwe i powoduje zaburzenia pokarmowe. Do eliksirów dodaje się go bardzo mało.

Chmiel - żeńskie szyszki zawierają substancje o właściwościach uspakajających i moczopędnych oraz bakteriobójczych. Są składnikiem eliksirów nasennych.

Płatki zimiejki - zimiejka posiada fioletowe kwiaty. Jest to powszechnie występująca polna roślina.

Szmaciak gałęzisty - smaczny grzyb jadalny. Dodatek farb i barwników m.in. Eliksiru Zmieniającego Kolor Włosów.

Babka zwyczajna - powszechnie występuje w całej Europie. W Azji stosowana jako odtrutka na trucizny, głównie jad węża i skorpiona. Ma działanie przeciwzapalne.

Jemioła - lek na niepłodność kobiet, nadciśnienie, uspakajający. Skutkami ubocznymi są wymioty, biegunki, a nawet drgawki i majaki. Roślina ta wykazuje też działanie przeciwzapalne, rozkurczowe i zwiększające krzepliwość krwi. Zapobiega alergiom, łagodzi oparzenia i leczy łuszczycę. Poza tym jest ważnym elementem ozdób bożonarodzeniowych.

Szałwia - gatunek rośliny z rodziny jasnotowatych. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego, ale rozprzestrzeniła się gdzieniegdzie również poza tym obszarem. Jest uprawiana w wielu krajach świata.

Irys - rodzaj roślin należący do rodziny kosaćcowatych. Kosaćce występują w stanie dzikim na półkuli północnej i jest ich ponad 200 gatunków. Najczęściej spotykane irysy mają fioletowe kwiaty, i to ich najczęściej używa się do eliksirów.

Arnika górska - znana też jako górska stokrotka. Kwiaty to składnik kosmetyków: toników do włosów i twarzy, szamponów, perfum, preparatów na trądzik i wysypki. Herbata z płatkami arniki pomaga zwalczyć anginę, krwawienia. Kłącza dodaje się do wywaru służącego do płukania gardła, a także do leków na grypę, zapalenia, ból. Jednakże zbyt duża ich ilość może prowadzić do schorzeń serca.

Kwiaty lipy - kwiaty lipy mają bardzo silny zapach, podoba on się nie tylko ludziom, ale także pszczołom. Z kwiatów tego drzewa pszczoły wytwarzają bardzo dobry miód lipowy.

Skaczące jagody - interesująca odmiana magicznej jagody. Trudno jest je zebrać, gdyż po zerwaniu owoce zaczynają od razu podskakiwać i uciekać. Najlepiej zbierać je do pojemnika, który można od razu zamknąć.

Borówka czarna - owoce borówki.

Rumianek - rumianek pospolity to krzewinka do 60 cm wysokości (odmiany uprawne do 80 cm) o nagich, wzniesionych, silnie rozgałęzionych pędach pustych wewnątrz, wyrastających z dość głęboko korzeniącego się, silnie rozgałęzionego palowego systemu korzeniowego. Pędy są porośnięte ułożonymi skrętolegle, siedzącymi, eliptycznymi lub wąsko odwrotnie jajowatymi, 2- lub 3-krotnie pierzastodzielnymi, zielonymi liśćmi 3–7cm długości, podzielonymi na oddalone od siebie, nitkowate (0,3–0,7 mm szerokości), ostro zakończone łatki. Cała roślina jest niezwykle aromatyczna, o silnym, charakterystycznym zapachu.

Dzika róża - z jej owoców powszechnie produkuje się produkty spożywcze. Wspomaga odporność, dodawana do silnych eliksirów, aby zniwelować ich szkodliwe działanie na organizm.

Grubosz - rodzaj roślin z rodziny gruboszowatych. Liczy co najmniej 209 gatunków występujących w różnych częściach świata. Uprawiane są najczęściej gatunki pochodzące z południowej Afryki. Do eliksirów najczęściej używa się liści.

Melisa - gatunek byliny z rodziny jasnotowatych. Wyglądem może przypominać miętę. Melisa ma właściwości uspokajające, dlatego często używa się jej do eliksirów uspokajających.

Mak lekarski - chociaż właśnie z tego rodzaju kwiatu można produkować opium. W eliksirach wykorzystuje się go do tworzenia eliksirów, na przykład na kaszel, gdyż roślina ta świetnie zmniejsza objawy kaszlu.

Składnik standardowy - mieszanka ziół i przypraw o magicznych właściwościach. Często są podstawowym składnikiem wielu eliksirów.

Piołun - bardzo gorzka w smaku bylina, używana w ziołolecznictwie oraz jako przyprawa (w nadmiarze jest szkodliwa). Jest składnikiem wielu eliksirów od czasów starożytnych.

Pokrzywa - szeroko rozpowszechniona roślina znana z parzących włosków, które ją pokrywają. Pokrzywy stosuje się w warzeniu eliksirów: świeże pokrzywy używa się do uwarzenia napoju leczącego z czyraków.

Jagody z jemioły - składnik eliksirów. Są małe, białe i woskowe.

Sok z granatów - sok z popularnego owocu.

Stokrotka - jedna z najpospolitszych roślin w całej Europie, która jest wykorzystywana w różnych eliksirach. Jego korzonki są składnikiem używanym do eliksiru powodującego kurczenie się oraz esencji z korzonek stokrotki.

Suszone figi - po prostu suszone figi.

Korzonki stokrotki - dolna część stokrotki.

Lawenda - popularna roślina, hodowana również w przydomowych ogródkach. Kwiat stosowany przy warzeniu wielu eliksirów. Lawenda występuje niemal na każdym kontynencie, uprawiane i wykorzystywane w kosmetyce lub jako rośliny ozdobne.

Lubczyk - roślina znana czarodziejom i mugolom. Znalazła zastosowanie nie tylko w ważeniach eliksirów, ale również w kulinariach. Mugole przypisywali tej roślinie dużą moc magiczną, a efekty po jej zażyciu, według mugoli, były podobne do wypicia eliksiru miłosnego.

Warzucha - rodzaj roślin należący do rodziny kapustowatych.

Mięta - popularna roślina znana mugolom i czarodziejom. Często jest spotykana przy domowych ogródkach. Jej napar jest stosowany na wszelkiego rodzaju bóle brzucha, ale również stosuje się ją do eliksirów.

Mięta pieprzowa - inny rodzaj mięty, również popularny wśród czarodziejów oraz mugoli.

Ślaz - gatunek rośliny należący do rodziny kapustowatych.



Minerały



Calcium equum - popularny minerał, nazywany również końskim wapnem.

Winny kamień - powstaje na skutek fermentacji lub leżakowania wina. Kamień ten przybiera kształt małych kryształków, wyglądem przypominających kryształki cukru. Nie wpływają one w żaden sposób na smak wina, ale za to są często wykorzystywane do różnego rodzaju eliksirów. Często traktuje się je jako afrodyzjak, który dodaje się do słabszych miłosnych eliksirów.

Kryształki albara - popularny składnik wielu leczniczych eliksirów. Często jest spotykany na górzystych terenach.

Siarka - zapach siarki od zawsze był kojarzony ze złem. Nic więc też dziwnego, iż samej siarki używa się do tworzenia wielu czarnomagicznych eliksirów.



Inne



Wywar z wierzby - zielonkawa i rzadka substancja, używana jako baza do eliksirów.

Wywar z glistnika - używany jako baza do eliksirów.

Napar z kwiatów lipy - używany jako baza.

Wywar z berberki - używany jako baza do eliksirów.

Wywar z blekotu - traktowana jako wzmacniacz lub baza eliksirów.

Nalewka z tymianku - baza do eliksirów.

Czyraki wypełnione ropą - no właśnie...

Biały ocet - wodny roztwór kwasu octowego o charakterystycznym, ostrym zapachu i kwaśnym smaku, zwykle 6-procentowy lub 10-procentowy. Powstaje w wyniku fermentacji octowej alkoholu. Stosowany jako przyprawa zakwaszająca. Spożywany w nadmiarze jest szkodliwy, w niewielkich ilościach pobudza apetyt i sprzyja lepszemu trawieniu ciężkostrawnych potraw. W eliksirach służy jako baza lub jako dodatek.

Skaczące muchomory - magiczna odmiana zwykłego muchomora.

Pajęczyna - cienka, ale wytrzymała sieć tworzona przez pająki.

Cukier - kryształków cukru, oprócz dodawania ich do herbaty lub do wypieków, używa się również do eliksirów, aby przełamać ich bardzo często obrzydliwy smak.

Wywar z pijawek - aby go uzyskać, wystarczy wrzucić kilka pijawek do wrzącej wody i gotować przez kilka godzin.

Olej rycynowy - produkt roślinny, otrzymywany z nasion byliny - rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Produkowany jest do celów spożywczych i medycznych.

Olejek różany - olejek eteryczny produkowany z róży. Jest używany jako składnik eliksirów.

Syrop z ciemiernika czarnego - niebieski płyn pozyskiwany z ciemiernika, który jest składnikiem niektórych eliksirów.

Wazelina - półstała mieszanka węglowodorów, powszechnie stosowana jako maść.

Woda miodowa - roztwór miodu rozpuszczonego w wodzie, który można stosować do warzenia eliksirów. Ma charakterystyczny, żółty kolor.

Miód - można używać go nie tylko do posiłków, ale również jako składnika kilku eliksirów.

Nalewka z piołunu - nalewka otrzymywana z piołunu.

Alkohol - bardzo często alkohol jest wykorzystywany jako baza pod różnego rodzaju eliksirów. Najczęściej wykorzystuje się alkohol 30%, niemniej jednak im mocniejszy trunek, tym lepszy i silniejszy eliksir wyjdzie. Oczywiście pod warunkiem, że uda nam się bez błędnie takowy wytworzyć.

Wywar z wierzby - zielonkawa i rzadka substancja, używana jako baza do eliksirów.

Wywar z glistnika - używany jako baza do eliksirów.
Magic Lullaby
Magic Lullaby

Lista: Składniki eliksirów Empty Re: Lista: Składniki eliksirów

23.04.19 19:34

Rzadkie


Zwierzęce



Język trójrogiej kozy - język należący do rzadko spotykanej kozy.

Kwas ginatzy -substancja żrąca, która występuje w ciałach wielu jadowitych stworzeń.

Sierść centaura - sierść należąca do centaura.

Suszona skóra ślizgacza - ślizgacze są niewielkimi stworzeniami o owalnym kształcie. Ich sierść przybiera czarny kolor. Można spotkać je w jaskiniach.

Jad langustnika ladaco - jad pobrany od ladaco.

Skorupa żółwia - twarda, często ciemnozielona, podchodząca pod kolor brązowy, służy za pancerz. Wykorzystywana w eliksirach ochronnych, a także leczniczych, wspomagających przedłużanie procesów życiowych.

Żądło pszczoły tygrysiej - żądło należące do dużej pszczoły.

Skorupka żmijoptaka - skorupa pochodząca z jaj, z których wykluwają się żmijoptaki.

Płetwa trytona - płetwa pobrana najlepiej od żywego okazu.

Mózg leniwca - organ należący do leniwca.

Krew trytona - jucha pobrana od trytona.

Serce krokodyla - narząd pozyskiwany z ciał krokodyli.

Łuska hipokamusa - łuska pobrana z ciała hipokampusa.

Otwornica - grupa organizmów należących do królestwa Protista. Posiadają mineralne pancerzyki, w które mogą się zwinąć w celu ochrony. Co najmniej jeden z gatunków otwornic jest używany jako składnik eliksirów.

Pancerz chropianka - pancerz pozyskiwany z chropianka. Bardzo cenny i trudny do pozyskania składnik eliksirów. Pancerze znajdują wykorzystanie w produkcji niektórych antidotów, między innymi Antidotum na Niepopularne Trucizny.

Pióro memortka - piórko pozyskiwane od malutkiego, magicznego ptaka, memortka. Jest ono niebieskie i cętkowane. Używane do produkcji veritaserum i eliksirów wspomagających pamięć.

Proszek z ośmiornicy - jeden ze składników eliksirów. Wykonywany jest z wysuszonego miąższu z ośmiornicy. Zwiększa siłę działania eliksirów.

Skarabeusz - owad pochodzący z Egiptu, składnik eliksirów.

Skrzydła elfa - służące do latania części ciała elfów, wykorzystywane przez czarodziejów jako składniki eliksirów. Usunięcie skrzydeł nie jest dla elfa śmiertelne, ale wywoła u niego wielkie rozdrażnienie, z powodu naturalnej próżności tych stworzeń. Ponieważ bardzo trudno podejść i schwytać elfa, ich skrzydła są uważane za cenne składniki eliksirów.

Skórka boomslanga - skóra małego, jadowitego węża, używana jako składnik niektórych eliksirów.

Jad bahanek - substancja pozyskiwana od bahanek, składnik eliksirów.

Jajo popiełka - jajo należące do magicznego węża popiełka, który rodzi się z popiołu niepilnowanego, magicznego ognia. Najczęściej występuje w postaci zamrożonej.

Kręgosłup skorpeny - szkielet drapieżnej ryby morskiej, skorpeny. Po sproszkowaniu używany jako składnik eliksirów.

Mucha siatkoskrzydła - owad z rodziny chrysopidae, ma dwa długie wąsy i dwie pary zielonkawych, pożyłkowanych skrzydeł, wydaje przykry zapach.

Wydzielina korniczaka - magiczna substancja produkowana przez korniczaka. Substancja jest niezwykle kwaśna i ma przykry, zgniły zapach.

Oczy diabła morskiego - jedna z wielu substancji pochodzenia zwierzęcego używana w procesie tworzenia eliksirów.

Żądło żądlibąka - magiczna substancja pozyskiwana z żądlibąka. Użądlenie przez tego owada wywołuje zawroty głowy, a potem lewitację, dlatego niektórzy młodzi czarodzieje specjalnie zmuszali owady do ich żądlenia, chcąc wypróbować skutków ubocznych.

Sproszkowane pazury feniksa - chociaż feniksy są rzadkimi stworzeniami, to na rynku można znaleźć sporo ich piór czy chociażby sproszkowanych pazurów.

Krew ghula - wyjątkowo śmierdząca i paskudna posoka. Zresztą jak sam ghul.

Błona płetwy trytona - chociaż jest to często spotykany składnik alchemiczny, jego cena wynika z poziomu trudności zdobycia.



Roślinne



Akebia pięciolistkowa - roślina z rodziny pnących, naturalnie występująca w Japonii, Chinach i Korei, gdzie stosuje się ją w celach leczniczych. Jej pędy są długie i elastyczne. Młode pędy mają kolor zielony, jednak po upływie czasu brązowieją.

Owoce akebii pięciolistkowej - owoce na akebii zaczynają pojawiać się pod koniec kwietnia i w maju. Na początku są to drobne kwiaty ukryte pod liśćmi. Roślina ta dzieli się na dwie płcie - żeńskie kwiaty mają kolor purpurowy i są większe od męskich, rosną w małym gronie (2-3) i mają około 2,5 cm średnicy; męskie kwiaty są mniejsze, mają kolor różowofioletowy z pręcikiem w środku i jest ich więcej (3-7). W klimacie europejskim rzadko zawiązują się owoce, jednak jeśli do tego dojdzie, są one dosyć duże, owalne i o fioletowozielonej skórce. Gdy owoc dojrzeje, to pęka i wówczas uwidaczniają się nasiona o czarnym kolorze oraz miąższ o białawej barwie.

Owoce głogu - głóg to długowieczna roślina z rodziny różowatych, występująca na terenie Europy, Azji i Ameryki Północnej. Jest rozłożystym krzewem o wielu odmianach. Owoce głogu wydają piękne kwiaty zebrane w gęste, uniesione podbaldachy, a ich nieduże owoce o jabłkowatym kształcie mają intrygującą, szkarłatnoczerwoną barwę, czym wspaniale wzbogacają jesienny krajobraz.

Wawrzyn - inaczej drzewo laurowe. Ma liście lancetowate, błyszczące, w kolorze ciemnozielonym, o długości 10 cm i szerokości 3 cm. Po zgnieceniu wydzielają charakterystyczny, słodki zapach. Wiosną na jego drzewku pojawiają się małe, jasnożółte kwiaty, które z czasem zawiązują się w owalne jagody. Na początku przybierają kolor zielony, następnie stają się czarne.

Żółty jaśmin - odmiana jaśminu o żółtych kwiatach.

Mirt - mirt jako roślina, która pięknie pachnie, ale nie ma wartości odżywczych. Jest używany jako składnik lulawu w trakcie obchodów żydowskiego święta Sukkot (Szałasów). Często stosuje się go też jako drzewka Bonsai. Jest też głównym składnikiem sardyńskiego likieru Mirto, spożywanego zazwyczaj po posiłku.

Liście mirtu - ulistnienie nakrzyżległe. Liście jajowate lub jajowatolancetowate, skórzaste i błyszczące.

Dziurawiec zwyczajny - gatunek rośliny należący do rodziny dziurawcowatych. Występuje naturalnie w Europie, zachodniej Azji, północnej Afryce. Zawleczony został do Ameryki Północnej i Południowej, południowej Afryki, Australii i Nowej Zelandii, Japonii. Roślina posiada żółte kwiaty i to je wykorzystuje się do eliksirów.

Płatki ginati - ginatia jest to krzew, którego kwiaty kwitną na różowo.

Kapryfolium - jest to mała roślina zakończona czerwonym kwiatem w kształcie dzwona, który luźno zwisa ku dołowi. Roślina ta rośnie najczęściej na jałowych terenach.

Kulczyba - powszechniej znane jako wronie oko. Ze strychniny zawartej w nasionach otrzymuje się trutkę na gryzonie. W znacznie mniejszych dawkach (nie więcej jak 5 mg) strychnina działa pobudzająco - wyostrza też zmysły. Mimo tego, jest obecnie rzadko stosowana jako lekarstwo, ze względu na to, że dawki lecznicze są bliskie dawek trujących.

Kalina - korę dodaje się do eliksirów zapobiegających poronieniu, przeciwbólowych przy porodzie i łagodzących dolegliwości związane z menopauzą i menstruacją. Kalina jest rośliną przeznaczoną głównie dla kobiet, gdyż łagodzi kobiece dolegliwości. Poza tym wspomaga przepływ krwi, więc dodaje się ją do eliksirów wspomagających koncentrację i sprawność fizyczną (również w przyrządzaniu afrodyzjaków). Rzadko używa się drewna kaliny do wyrobu różdżek, bowiem potrafi być kapryśna.

Listownica - rodzaj glonów z klasy brunatnic.

Trawiak - roślina wyglądem przypominająca pałkę wodną. Często można spotka je na bagnach lub przy niewielkich zbiornikach wodnych.

Glistnik - inaczej jaskółcze ziele. Gatunek byliny z rodziny makowatych. Jedyny przedstawiciel monotypowego rodzaju glistnik. Jest rozpowszechniony w strefie klimatu umiarkowanego w Eurazji, poza tym zawleczony został także na inne kontynenty.

Owoc czarnego bzu - sambucus nigra to krzew osiągający do 10 metrów wysokości, niekiedy przybierający rozmiar niewielkiego drzewka. Białe kwiaty zebrane są w duże baldachogrona o średnicy od 10 do 20 cm, natomiast pojedyncze kwiaty są drobne, w kolorze białym lub kremowym. Owoce ciemno fioletowe, mięsiste i błyszczące osiągają długość od 6 do 8 mm. W stanie naturalnym czarny bez jest często rozsiewany przez spożywające jego owoce ptactwo. Spotyka się go w parkach, na skrajach lasów, przydrożach, w wąwozach. Do celów spożywczych prowadzony jest w uprawach.

Wybuchowa jagoda -

Lśniąca pieczarka - dziwna odmiana grzyba, która w nocy wydobywa z siebie żółtawy poblask.

Blekot - gatunek rośliny występujący pospolicie w całej Europie. Fonetycznie kojarzy się z "bełkotem" i taki też może być jego skutek - osoba, która spożyła wywar z tej rośliny, wygaduje brednie i poddaje się niekontrolowanemu słowotokowi.

Cykuta - potoczna nazwa szczwołu plamistego, wieloletniej rośliny kwiatowej, powszechnie znanej jako silnie trująca. Esencja z cykuty jest używana do uwarzenia Bahanocydu.

Plangentinka - magiczna roślina, z której przydatny do celów magii jest prawdopodobnie owoc lub kwiat.

Przywrotnik - mała roślina zielona o charakterystycznych liściach w kształcie wachlarza, z małymi zębami na końcach, pokrytymi miękkimi włoskami, które tworzą na nich koraliki wody.

Rdest ptasi - roślina o magicznych właściwościach. Roślina ta rośnie również w Zakazanym Lesie.

Dyptam - roślina z rodziny rutowatych; potężne źródło lecznicze i regeneracyjne, którego używano do sporządzania eliksirów.

Gryzące cebule - popularne rośliny wyglądem przypominające cebule. Mają bardzo intensywny zapach. Kontakt ze świeżo posiekaną cebulą jest niewskazany. Siekanie cebuli powoduje podrażnienie oczu i łzawienie. Gryzące cebule mają magiczne właściwości, które czynią je przydatnym składnikiem w warzeniu eliksirów.

Skacząca cebulka - skaczące cebulki można kupić wyłącznie w chwili, kiedy są jeszcze niedojrzałe. Spowodowane jest to tym, iż dorosłe okazy potrafią być wielkości drzwi i nad takimi jest bardzo trudno zapanować.

Skaczące muchomory - magiczna odmiana znanego grzyba, charakteryzująca się swoją zdolnością skakania. Można je spotkać w Zakazanym Lesie.

Korzeń tojadu - korzeń używany jako składnik eliksirów.

Krwawnik kichawiec - gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Występuje dziko w niemal całej Europie z wyjątkiem jej południowych krańców.

Nux myristica - roślina posiadająca magiczne właściwości.

Wyciąg z rechotka - pozyskiwany z rechotka, magicznej rośliny, wyciąg będący składnikiem magicznych alkoholi zwanych gigglewater.



Minerały



Kamień saargo - bezwonny, szary, idealnie kulisty kamień, wielkości od 1 do 50 cali. Minerał, dzięki któremu z kropli płynu można otrzymać kociołek z esencją o magicznej mocy, przydatny do tworzenia prawie każdego eliksiru, aby dodać mu większej mocy.

Kamień księżycowy - kamień o czarodziejskich właściwościach, używany jako sproszkowany składnik Eliksiru Spokoju oraz do eliksirów miłości. Jest koloru białego.

Bezoar - kamień, który pełni funkcję antidotum na większość czarodziejskich trucizn. Bezoary mają pewne ograniczenia - nie działają na rany spowodowane potężnymi substancjami, takimi jak jad bazyliszka.

Księżycowe drobiny - otrzymuje się je po rozdrobnieniu kamienia księżycowego. Wówczas zdecydowanie łatwiej jest dozować jego ilość w eliksirze, ale po rozdrobnieniu w połowie traci swoją moc.



Inne



Sproszkowana perła - perły są uosobieniem piękna. W zamierzchłych czasach bardzo często przypisywało się je Afrodycie - dlatego i w alchemii wykorzystuje się je do eliksirów, które mają uczynić kogoś bardziej pięknym i atrakcyjnym.

Sproszkowana, biała perła - rozdrobniona biała perła, używana na przykład do Eliksiru Powój.

Gencjan - wodny lub spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego, czyli farmakopealnego surowca farmaceutycznego - mieszaniny fioletu krystalicznego i fioletu metylowego.

Czerniec gronkowy - bylina, hemikryptofit. Kwitnie od maja do lipca. Posiada zabezpieczenie przed samozapyleniem - przedsłupność. Występuje w cienistych lasach bukowych, zboczach, wąwozach i w kamienistych górach na podłożu wilgotnym i bogatym w wapń.

Absynt - służy jako baza lub wzmacniacz eliksiru.

Opium - narkotyk tworzony ze specjalnej odmiany maku.

Kropla księżycowej rosy - woda, która zbiera się na trawie lub płatkach kwiatów, zbierana najlepiej podczas pełni księżyca.

Bulbadoksowy sok - magiczna substancja.

Fosfor - oprócz tego, iż w ciemności posiada umiejętność świecenia, jest jednocześnie wyjątkowo łatwopalną substancją. Nic więc dziwnego, że czarodzieje wykorzystują jego niewielkie ilości do wytworzenia eliksiru, który chroni przed płomieniami.
Magic Lullaby
Magic Lullaby

Lista: Składniki eliksirów Empty Re: Lista: Składniki eliksirów

23.04.19 19:35

Legendarne


Zwierzęce



Gruczoły jadowe akromantuli - pobierane najczęściej pośmiertnie, specjalne gruczoły, w których przetrzymywany jest jad, którym posługują się akromantule.

Jad akromantuli - niezwykle rzadko spotykany, a zarazem bardzo cenny składnik alchemiczny. Swoją cenę zawdzięcza temu, iż niezwykle trudno jest takowy jad zdobyć. Sam składnik, chociaż nie jest nielegalny, został zakazany na legalnym rynku.

Jajo smoka - jajo, z którego wykluje się mały smoczek.

Łzy smoka - składnik trudny do zdobycia.

Sproszkowany róg trójrogiej kozy - rzadko spotykany i trudno dostępny składnik alchemiczny.

Krew trolla - jucha pobrana od trolla.

Jajo akromantuli - jajo zabrane akromantuli, najlepiej z młodym zarodnikiem.

Czułki szczuroszczeta - niezwykle rzadki składnik pozyskiwany z grzbietu szczuroszczeta. Spożycie macki zwiększa odporność na klątwy i uroki. Przedawkowanie jednak objawia się fioletowym kolorem włosów w uszach.

Róg buchorożca - potężny magiczny przedmiot pozyskiwany od buchorożców. W środku znajduje się wybuchowy płyn, który podczas zderzenia z innym przedmiotem czy stworzeniem eksploduje. Jest ważnym składnikiem eliksirów, potrafi wszystko przeciąć. Bardzo drogi, wpisany na listę towarów niewymienialnych klasy B.

Róg dwurożca - składnik eliksirów pozyskiwany od niebezpiecznego, czarodziejskiego stworzenia - dwurożca, który, jak sama nazwa wskazuje, posiada dwa rogi, które zrzuca co rok. Czarodzieje zbierają je kiedy tylko właściciel odejdzie. Sproszkowany róg dwurożca jest jednym ze składników eliksiru wielosokowego.

Róg garboroga - cenny składnik eliksirów pozyskiwany z garborogów, który mieli się na proszek. Rogi te są bardzo drogie ze względu na trudność w ich zdobyciu. Przeszkodą jest bardzo agresywne usposobienie garborogów oraz ich skóra, która jest twardsza od smoczej. Składnik ten stosuje się do antidotum.

Róg jednorożca - róg posiadający magiczne właściwości, przez co jest użytecznym składnikiem do wytwarzania eliksirów. W mitach rogi jednorożca mają właściwości oczyszczające, które są używane do rozpuszczania trucizn, dlatego są wykorzystywane przy warzeniu antidotum.

Smocza krew - krew pozyskiwana z dowolnego gatunku smoka. Ma szereg właściwości magicznych. Sprzedawana jest w kryształowych flakonikach. Ze względu na trudności z pozyskaniem substancji smocza krew jest bardzo droga. Ma co najmniej dwanaście zastosowań.

Smocza wątroba - organ wewnętrzny smoka.

Smocza łuska - składnik eliksirów pochodzący od smoków.

Włos z ogona jednorożca - pochodząca od jednorożca, magiczna substancja o szerokich zastosowaniach.

Włosy smoka azjatyckiego - włosy smoka pochodzącego z Azji.

Sproszkowany kieł nundu - rzadki oraz cenny składnik alchemiczny.

Sierść demimoza - rzadko spotykane zwierzę, z sierści którego wykonuje się peleryny niewidki. Jest składnikiem wielu eliksirów.

Krew reema - krew tego zwierzęcia jest rzadko dostępna na wolnym rynku. Często czarodzieje składają na nią specjalne zamówienia.

Krew wampira - niezwykle rzadko spotykany w sklepach na Pokątnej - częściej można go zakupić na Nokturnie. Zdarza się również, że same wampiry sprzedają swoją krew przez chęć wzbogacenia się.

Krew inferiusa - bardzo rzadki oraz nielegalny składnik.

Włos kelpie - rzadko spotykany składnik.



Roślinne



Ciemiernik czarny - bardzo ciekawa i rzadka roślina, gdyż kwitnie na przełomie listopada i grudnia. Trująca - wywołuje podrażnienie błon śluzowych, zawroty głowy, duszności. Przyspiesza proces fermentacji.

Han - magiczna roślina polna z białymi lub fioletowymi kwiatami. Włókno han dodaje się do wywarów silnie uspakajających, leczą śmiechotkę i płakotkę. Nigdy nie rośnie w tym samym miejscu przez więcej niż dwa sezony.

Cynamonowiec cejloński - występuje głównie w Azji. Jego owoce - niebieskawe z białymi plamkami - dodawane są do eliksirów miłosnych, ponieważ roślina uważana jest za afrodyzjak.

Nasiona wroniego oka - gatunek wiecznie zielonego drzewa lub krzewu z rodziny loganiowatych. Kiedy kwitnie, jego kwiaty mają żółtą barwę.

Arcydzięgiel - arcydzięgiel jest rośliną dwuletnią, dorastającą do 150 cm wysokości. Łodygę ma bruzdowaną, mocną, dętą, a jego liście są dwu, trzykrotnie pierzaste, o listkach sercowato-jajowatych. Kwiaty zebrane są w baldachy białawo-zielone lub żółtawozielone. Drobny owoc to rozłupnia rozpadająca się na dwie rozłupki. Cała roślina przyjemnie pachnie. Liście dolne są bardzo duże. Arcydzięgiel rośnie przy wodach, na glebach wilgotnych lub podmokłych, głównie na pogórzu i w górach. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Asfodelus - asfodelus ma wiele zastosowań, również w świecie mugoli. Czarodzieje jednak wykorzystują go głównie do wykonywania różnych eliksirów. Z asfodelusa można wykonać wywar żywej śmierci.

Sproszkowany korzeń asfodelusa - ususzona i sproszkowana cześć asfodelusa, której używa się podczas warzenia wywaru żywej śmierci.

Kwiat asfodelusa - kwiatów tej rośliny używa się do uwarzenia eliksiru wiggenowego.

Ogniste nasiona - nasiona zebrane z ognistego krzewu. Znalazły wykorzystanie w produkcji niektórych eliksirów.

Fasolka sopophorusa - owoc rośliny sopophorusa. Wygląda jak pomarszczona, perłowo-biała fasola przypominająca przerośnięte jagody jemioły. Ma wiele magicznych właściwości, przez co jest wykorzystywana jako składnik wielu eliksirów.

Figa abisyńska - magiczna roślina, której najlepsze okazy można znaleźć w Abisynii.

Fruwokwiat - magiczna roślina ozdobna popularna w świecie magii. Czarodzieje chętnie hodują ją w swoich ogrodach i domach. Ma długie, kołyszące się wąsy. Fruwokwiat ma cechy i wygląd podobny do diabelskich sideł, ale w przeciwieństwie do nich, jest w zupełności niegroźny i bezpieczny.

Rechotek - roślina, z której pozyskiwany jest wyciąg, który jest składnikiem magicznych alkoholi zwanych gigglewater. Wyciąg ma prawdopodobnie własności euforyczne, dlatego czarodzieje pijący alkohole, które go zawierają, w sposób niekontrolowany chichoczą lub parskają śmiechem.

Szalej jadowity - potoczna nazwa cicuta virosa, silnie trującej rośliny. Jest używany jako składnik eliksirów.

Kora drzewa Wiggen - kora pozyskiwana z drzewa Wiggen. Ma lecznicze właściwości.

Krwiowiec - wieloletnia roślina kwitnąca, znana także jako sangwinaria kanadyjska lub krwiowiec kanadyjski. Spotkać ją można w Ameryce Północnej. Jej kwiaty mają delikatne białe płatki i żółte pręciki. Krwiowiec i jego ekstrakty są zdolne zabić zwierzęta, więc stosowanie wewnętrzne jest niewskazane.

Waleriana - roślina o magicznych właściwościach. Chociaż używana do wywaru żywej śmierci, słynie również ze swoich właściwości uspokajających i wyciszających.

Mandragora - roślina lecznicza. Z dojrzałej mandragory można uwarzyć eliksir, który ożywia spetryfikowanych.

Miesięcznik - roślina będąca pnączem, której ziarna przypominają półksiężyc; składnik trucizny z miesięcznika. Wszystkie części tej rośliny są trujące.



Minerały



Cytryn - jest to kamień szlachetny, który zaliczany jest jako jedna z odmian kwarcu. Swoją nazwę zawdzięcza żółtej barwie, która w niektórych odmianach potrafi wpadać nawet w pomarańcz. Cytryn, jako że jest utożsamiany z sukcesem i szczęściem, często przez doświadczonych alchemików używany jest to wzmocnienie działania eliksiru szczęścia.

Rubin - kamień szlachetny o barwie czerwonej lub różowej. Zdarzają się również odmiany o wręcz krwistoczerwonej barwie - i na takie egzemplarze jest największe zapotrzebowanie. Rubiny potrafią wzmacniać uczucia, odpowiadają za namiętność w związku, dlatego też czasami wykorzystuje się je do wzmacniania efektów Amortencji.

Optima mater - niezwykle rzadko spotykany w naturze kryształ. Przeważnie jest owalnego kształtu i składa się z innych, pomniejszych kryształów, przez co nadaje się do wzmacniania każdego eliksiru.



Inne



Piąta esencja - trudny do otrzymania destylat alchemiczny. Służy jako baza do eliksirów.

Brodawkolep - proszkowana substancja, która w zetknięciu ze skórą w kilka sekund pokrywa ją wstrętną, brązową skorupą, przypominającą wielką brodawkę. Usunąć ją można prostym zaklęciem. Może być stosowany w eliksirach, takich jak eliksir chroniący przed ogniem.

Woda z rzeki Lete - magiczna woda czerpana z rzeki zapomnienia - Lete. Posiada magiczne właściwości, powodujące utratę pamięci.

Ektoplazma - pozyskiwana najczęściej od duchów, niemniej jednak nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Duchy bowiem dość niechętnie dzielą się częścią siebie samych. Jeżeli już uda się takową ektoplazmę zdobyć, można dodać ją do eliksiru niewidzialności, aby uzyskać odrobinę dłuższy efekt działania.
Sponsored content

Lista: Składniki eliksirów Empty Re: Lista: Składniki eliksirów

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach